Amplitunery kina domowego NR1608 i NR1508 od Marantz’a

Marantz wyznacza standardy dla kompaktowych amplitunerów kina domowego, tworząc modele pełne najnowszych technologii, ale równocześnie przyjazne dla tych, którzy cenią sobie niewielkie rozmiary urządzeń. Najnowsze NR1608 i NR1508 kontynuują tą ideę, dostosowując się do aktualnych trendów: są kompatybilne z najnowszymi materiałami wideo o rozdzielczości ultra HD 4K, w tym z systemem Dolby Vision – uzupełniając je o legendarną jakość brzmienia Marantz, zarówno dla odtwarzanych filmów jak i muzyki.

 

Informacje ogólne Maranz NR1608:

NR1608 to nowa generacja tego urządzenia. Posiada wszystko co jest potrzebne, aby cieszyć się doskonałym brzmieniem zarówno w trakcie odtwarzania filmów jak i muzyki – a wszystkie niezbędne komponenty zmieszczono w smukłym urządzeniu, które posiada jedynie 10,5 cm wysokości.

Ważnym nowym trendem w dziedzinie tworzenia domowego systemu kina domowego jest wysoka rozdzielczość, zarówno dźwięku jak i obrazu – i owszem – NR1608 jest w stanie zagwarantować jedno i drugie! Nie tylko jest w pełni kompatybilny z wszelakimi wariacjami obrazu 4K Ultra High Definition, takimi jak obraz od 4K 60Hz do HDR, ale również z obsługą Dolby Vision i Hybrid Log Gamma (HLG, dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania). Posiada również dekodery Dolby Atmos oraz przestrzennego dźwięku 3D DTS:X; siedem kanałów wzmocnienia, zapewniających emocje prawdziwego kina domowego; osiem wejść HDMI, umożliwiających podłączenie wielu źródeł w wysokiej rozdzielczości, takich jak odtwarzacz Blu-ray, urządzenia do strumieniowania dźwięku, dekodery, czy konsole do gier – z obrazem 4K i dźwiękiem surround w wysokiej rozdzielczości. Dzięki możliwości ustawienia głośników w konfiguracji 5.1.2-kanałowym i mocy 7x90W znajdziesz się w centrum akcji.

Dodatkowo przeskaluje starsze źródła takie jak np. DVD bezpośrednio do formatu 4K i stworzy wrażenie dźwięku przestrzennego przy słabszych ścieżkach, korzystając z procesowania Dolby Surround i Neutral:X. Urządzenie jest również kompatybilne ze ścieżkami w Dolby TrueHD oraz DTS-HD, tworząc z nich dźwięk przestrzenny 5.1 lub 7.1.

Audyssey MultEQ znacznie upraszcza precyzyjną instalację i kalibrację urządzenia, a opcjonalna aplikacja Audyssey MultEQ Editor może być użyta do dalszego udoskonalenia brzmienia zgodnie z proponowanymi profilami, bądź do całkowitego dostosowania dźwięku względem własnych upodobań. Ponadto Audyssey Dynamic EQ dba o zachowanie jasności i klarowności brzmienia, nawet jeśli system gra na niskim poziomie głośności, podczas gdy Dynamic Volume eliminuje irytujące skoki głośności między programem a reklamami.

Wysoka rozdzielczość i świetna rozrywka nie kończą się na kinie domowym. NR1608 ma możliwość odtwarzania muzyki z sieci lokalnej, bądź z Internetu, przy pomocy kabla sieciowego lub łączności Wi-Fi. Odtwarza też stacje radia internetowego i treści z serwisów muzycznych takich jak Deezer, Spotify Connect czy Tidal. Ma możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera lub dysku zewnętrznego w rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD 5.6MHz, ale także ze zwykłego formatu MP3. Możesz odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z pamięci USB, korzystając z panela przedniego, lub korzystając z łączności Bluetooth bądź Airplay łączyć się z tabletem czy smartfonem.

NR1608 może również stać się częścią kompletnego, bezprzewodowego zestawu multiroom, dzięki integracji z systemem HEOS. Korzystając z aplikacji HEOS (z którą można łączyć się bezpośrednio przy pomocy aplikacji sterującej Marantz Remote 2016), połącz urządzenie z dowolnymi głośnikami marki HEOS, znajdującymi się w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki temu równocześnie posiadasz całkowitą kontrolę nad amplitunerm jak i możesz odtwarzać muzykę w całym swoim domu, korzystając z sieci domowej, Internetu czy nawet po prostu z plików przechowywanych na Twoim telefonie. Od Ciebie zależy wybór, czy zagrasz tą samą piosenkę w każdym pomieszczeniu, czy też wypełnisz cały dom różnymi dźwiękami.

Aby urządzenie było kompletne, NR1608 posiada również prosty program konfiguracyjny Setup Assistant, który pomoże w instalacji, różnokolorowe terminale głośnikowe, aby uniknąć wymieszania się poszczególnych kanałów oraz inteligentny program ECO, pozwalający na zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej, bez strat na jakości działania systemu. Zwyczajnie uruchom program oszczędzania energii, albo wyłącz go, kiedy chcesz użyć pełnej mocy przy swoim ulubionym utworze. NR1608 posiada również certyfikat Imaging Science Foundation, oraz pełny zestaw kontrolek niezbędnych do kalibracji obrazu video, umożliwiających technikom ISF na zaawansowaną kontrolę, a także stworzenie profili obrazu ISF Dzień/Noc.

 

Informacje ogólne Marantz NR1508:

NR1508 to prostsze urządzenie, zaprojektowane dla wszystkich tych, którym nie zależy na wszystkich funkcjonalnościach dostępnych w modelu NR1608, ale potrzebują stylowego, dobrze grającego sprzętu, który stanie się centrum ich domowej rozrywki. To 5.2-kanałowe urządzenie (85W na kanał) jest kompatybilne z wszystkimi formatami 4K dla każdego ze swoich sześciu wejść HDMI, oraz bezproblemowo dekoduje materiały w formatach Dolby True HD oraz DTS-HD w przypadku konwencjonalnych ustawień surround. Dostępny jest podstawowy set-up Audyssey MultEQ i kalibracja, jak również NR1508 można kontrolować przy pomocy aplikacji Marantz 2016 AVR.

Łączność w sieci i bezprzewodowe strumieniowanie muzyki są również ważnymi częściami możliwości NR1508, wliczając w to Bluetooth, Airplay oraz Ethernet/Wi-Fi, dostęp do stacji radia internetowego, streamingowych serwisów muzycznych, czy też plików przechowywanych lokalnie. Obsługuje rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD5.6MHz. Dodatkowo, NR1508 posiada zintegrowaną funkcjonalność HEOS multiroom audio, pozwalając mu na stanie się częścią kompletnego systemu muzycznego, obejmującego cały dom, oraz kontrolowanego przy pomocy aplikacji HEOS.

Podobnie, jak w przypadku NR1608, urządzenie posiada wyświetlany na ekranie Setup Guide i różnokolorowe terminale głośnikowe na tylnym panelu, aby ułatwić instalację, oraz Inteligentny Program ECO, który pozwala na oszczędzanie energii bez strat w jakości odtwarzania.

 

NR1608 i NR1508 będą dostępne począwszy od Czerwca 2017 w kolorach black lub silver gold.

 NR1608

NR1508

 

Dane techniczne Marantz NR1608:

• Dyskretny, 7-kanałowy amplituner, 90 W na kanał

• Pełnopasmowy pass-through 4K/60 Hz, podpróbkowanie koloru 4:4:4, HDR i BT.2020, dodatkowo Dolby Vision kompatybilne z Hybrid Log Gamma (HLG dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania)

• 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) z pełną obsługą HDCP 2.2

• Konwersja sygnału analogowego do HDMI oraz przeskalowywanie SD/HD do 4K dla starszych źródeł

• Dolby Atmos (do 5.1.2) oraz DTS:X

• Wbudowane Wi-Fi 2.4GHz/5GHz ze wsparciem dual band

• Integracja bezprzewodowego systemu multiroon HEOS

• AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer, muzyka z sieci

• Odtwarzanie DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV

• Audyssey MultEQ, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ

• Wsparcie aplikacji Audyssey MultEQ Editor (dostępna w cenie 20 EUR w AppStore)

• Kolorowe terminale głośnikowe, funkcjonalność Setup Assistant, zaawansowane GUI, aplikacja Marantz 2016 AVR Remote

• Kalibracja obrazu isf

• Multi-room/Multi-source (druga strefa; przez wzmacniacz albo przedwzmacniacz)

• Inteligentny moduł ECO

 

Dane techniczne Marantz NR1508:

• Dyskretny, 5-kanałowy wzmacniacz, 85 W na kanał

• 6 wejść HDMI (w tym jedno z przodu)

• Dekodowanie Dolby True HD oraz DTS-HD