Denon AVR-X2400H oraz AVR-X1400H – nowości na rynku amplitunerów

Firma Denon ogłosiła że w czerwcu wprowadza na rynek dwa nowe amplitunery.

Denon AVR-X2400H oraz AVR-X1400H mają się charakteryzować pełną kompatybilnosicią z najnowszymi standartami obrazu i dźwięku, włącznie z Dolby Atmos z DTS:X, 4K Ultra HD z HDR (High Dynamic Range) oraz Dolby Vision wraz z wysoce precyzyjną konfiguracją i optymalizacją Audyssey MultiEQ.

Dodatkowo są one kompatybilne z niedawno wprowadzoną aplikacją Audyssey MultiEQ Editor. Oba urządzenia wprowadzają również rozwiązanie HEOS multiroom na nowy, bardzo korzystny poziom cenowy, pozwalając na połączenie ich z innymi produktami marki HEOS, w celu uzyskania spójnego systemu domowej rozrywki, w całości kontrolowanego przy pomocy aplikacji w smartfonie, czy tablecie.

AVR-X2400H (2995 zł brutto) oraz AVR-X1400H (2395 zł brutto) będzie dostępny w czerwcu 2017 u autoryzowanych dealerów sprzętu Denon.

 

Informacje ogólne o Denon AVR-X2400H:

Nowy AVR-X2400H to następca znakomitego modelu AVR-X2300W, który nie tylko został odznaczony nagrodą EISA w kategorii Europejski Amplituner Kina Domowego 2016-2017, ale również został nagrodzony przez brytyjski magazyn What Hi-Fi? w kategorii Najlepszy Amplituner Kina Domowego w swojej grupie cenowej.W tym samym roku otrzymał również specjalną nagrodę przyznawaną bezpośrednio przez czytelników What Hi-Fi?.

AVR-X2400H zachował wszystkie funkcjonalności swojego wielokrotnie nagradzanego poprzednika, ale posiada znacznie większy zakres możliwości, jeśli chodzi o budowanie zaawansowanego kina domowego jak i odtwarzanie muzyki, między innymi ultra precyzyjną kalibrację i konfigurację systemu przy użyciu Audyssey MultiEQ XT, wraz z nową aplikacją Denona – Audyssey MultiEQ Editor (dostępna do kupienia w AppStore), dzięki której użytkownik może własnoręcznie dostroić sprzęt zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Dodatkowo wyposażono go w funkcjonalność HEOS multiroom, dzięki której można przy jego użyciu bez problemu nagłośnić cały dom i kontrolować jego pracę przy pomocy aplikacji mobilnej.

AVR-X2400H to urządzenie 7.2-kanałowe, ze wzmacniaczem o konstrukcji dyskretnej, zapewniającym każdemu z kanałów do 150W mocy, oraz potężny i precyzyjny dźwięk – zarówno w przypadku filmów jak i muzyki.

Posiada wbudowane dekodery zarówno Dolby Atmos jak i DTS:X, dzięki czemu potrafi zbudować wrażenie prawdziwego, trójwymiarowego dźwięku, niczym rodem z sali kinowej.

Osiem wejść HDMI, w tym jedno dla zwiększenia wygody umiejscowione jest z przodu, kompatybilnych z najnowszymi formatami wideo pełnego 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR, BT.2020, Wide Color Gamut w pełnej rozdzielczości próbkowania 4.4.4 Pure Color, pozwalając na łączenie się z najnowszymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray, czy też dekodery najwyższej jakości. Jest również gotowy na Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma dostępne w kolejnej aktualizacji oprogramowania). Posiada zaawansowane przetwarzanie obrazu, które przeskalowywuje posiadane pliki wideo o niższej rozdzielczości bezpośrednio do rozdzielczości 4K. Dwa wyjścia HDMI pozwalają również na podłączenie równocześnie telewizora i projektora.

Jak przystało na produkt marki Denon, AVR-X2400H został zbudowany tak, aby odtwarzać muzykę w najwyższej jakości, posiada wbudowany moduł Bluetooth, który pozwala również na odtwarzanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych oraz pełną łączność sieciową (kabel Ethernet lub Wi-Fi). Podwójna antena i obsługa dwóch pasm gwarantują silny sygnał sieciowy, nawet w zatłoczonych sieciach Wi-Fi. Gdy tylko urządzenie zostanie włączone, udostepnia nam możliwość skorzystania z różnorodności dostępnych źródeł odtwarzania, włącznie z Apple AirPlay, podłączonych do sieci dysków zewnętrznych (NAS), radiem internetowego, oraz internetowych serwisów muzycznych, takich jak: Deezer, Spotify Connect czy Tidal.

AVR-X2400H obsługuje również pliki audio wysokiej jakości, w tym FLAC, ALAC lub DSD (nawet do 5.6MHz) i odtwarza je wszystkie w nienagannej jakości. Dzięki połączeniu sieciowemu i wbudowanemu w AVR-2400H systemowi HEOS, użytkownik ma możliwość odtwarzania muzyki przechowywanej lokalnie, bądź online, przesyłania jej do innych urządzeń systemu HEOS bez konieczności używania kabli, tworząc tym samym kompletne rozwiązanie domowego systemu multiroom, który można dowolnie rozbudowywać.

Cały system można kontrolować przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej HEOS, korzystając z niej w dowolnym pomieszczeniu swojego domu. Użytkownik ma możliwość dodania kolejnych „stref”, lub parowania ze sobą urządzeń w dowolny sposób tak, aby stworzyć kompletny system gotowy do nagłośnienia niejednej imprezy. Mimo dostępności tak wielu funkcjonalności, AVR-X2400H jest prosty w konfiguracji i użytkowaniu, dzięki specjalnemu asystentowi ustawień – Setup Assistant, który wyświetla na ekranie przejrzyste grafiki i komunikaty, w łatwy sposób przeprowadzając użytkownika przez cały proces optymalizacji ustawień systemowych w celu otrzymania najlepszego efektu i jakości dźwięku. Opcja Quick Select pozwala na wybranie swojego ulubionego źródła dźwięku oraz zapamiętanie dedykowanych mu ustawień systemowych, szytych na miarę wymagań użytkownika.

Wreszcie, dołączenie zaawansowanego trybu ECO firmy Denon umożliwia AVR-X2400H dostosowanie poboru energii elektrycznej do sposobu użytkowania urządzenia w danej chwili, redukując jej zużycie aż do 50% przy odtwarzaniu przy niskim poziomie głośności. Użytkownik może też w każdej chwili wyłączyć tryb ECO, aby zapewnić maksymalną moc dla odtwarzania głośno, albo wybrać tryb Auto, aby to urządzenie dokonywało wyboru odnośnie poboru energii. Wyświetlany na ekranie licznik ECO (opcjonalnie – można go wyłączyć) monitoruje ilość energii, którą pobiera urządzenie. Denon AVR-X2400H łączy w sobie wysoką wydajność z elastycznością i możliwością odtwarzania muzyki w trybie multiroom dzięki wbudowanemu systemowi HEOS, dzięki temu stanowić może idealne centrum domowej rozrywki.

 

Informacje ogólne o Denon AVR-X1400H:

Wprowadzony na rynek równocześnie z AVR-X2400H, AVR-X1400H został zaprojektowany tak, aby udostępnić wiele z tych samych funkcjonalności i technologii, ale w dużo niższej cenie. Amplituner ten również posiada pełny Dolby Atmos i DTS:X kompatybilny z obrazem w 4K, nie wspominając już o odtwarzaniu muzyki przy pomocy łączności Bluetooth i o bezprzewodowym systemie multiroom HEOS.

Dostarczając maksymalną moc 145W na kanał, AVR-X1400H ma nadal więcej niż wystarczającą moc, aby uzyskać pełny efekt Dolby Atmos/efektu DTS:X, podczas gdy sześć wejść HDMI – łącznie z jednym umiejscowionym z przodu dla ułatwienia użytkowania – daje mnóstwo możliwości korzystania z najnowszych urządzeń odtwarzających. AVR-X1400H posiada również kalibrację Audyssey MultiEQ oraz jest kompatybilny z aplikacją Audyssey MultiEQ Editor, oferuje prostą instalację i użytkowanie, dzięki wyświetlanym na ekranie komunikatom programu Setup Assistant oraz dowolnie ustawiane przyciski Quick Select, które pomagają w wybraniu swoich ulubionych źródeł dźwięku oraz sprecyzowania preferowanych ustawień dla każdego z nich.

Zaawansowany i unikatowy moduł ECO firmy Denon pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej w przypadku odtwarzania muzyki przy niskim poziomie głośności, oraz uwolnienie pełnej mocy, w przypadku odtwarzania głośnych efektów rodem z sali kinowej. Wyświetlacz na ekranie pozwala monitorować zużycie w czasie rzeczywistym.

 

Dane techniczne Denon AVR-X2400H:

• 7.2-kanałowy amplituner kina domowego, 150W na kanał

• Wbudowany bezprzewodowy system dźwięku multiroom HEOS

• 8 wejść HDMI (jedno z przodu) z pełną obsługą HDCP 2.2; 2 wyjścia HDMI

• 4K/60 Hz full-rate pass-through, kompatybilność z Dolby Vision, HDR, HLG (po aktualizacji oprogramowania) oraz BT.2020

• Zaawansowane przetwarzanie obrazu ze skalowaniem do 4K ze źródeł HDMI

• Dolby Atmos (do 5.1.2) oraz dekodowanie DTS:X

• AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer, odtwarzanie muzyki poprzez sieć domową

• Odtwarzanie DSD (2.8/5.6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV o Muzyka w najwyższej rozdzielczości dla fanów prawdziwego HiFi

• Audyssey MultEQ XT, Dynamic Volume i Dynamic EQ

• Kompatybilność z aplikacją Audyssey MultEQ Editor (dostępna odpłatnie w AppStore)

• Setup Assistant, aplikacja Denon 2016 AVR Remote

• Posiada polskie menu ekranowe

• Inteligentny program ECO z możliwością ustawiania off/on/auto

 

Dane techniczne Denon AVR-X1400H – wszystko to, co w AVR-X2400H, z wyjątkiem:

• 7.2-kanałowy amplituner kina domowego, 145W na kanał

• 6 wejść / 1 wyjście HDMI

• Bez zaawansowanego przeprocesowywania wideo z przeskalowywaniem do 4K