Wielofunkcyjny amplituner stereo. Onkyo TX-L20D

ONKYO TX-L20D

TX-L20D_1

Załóżmy że masz w domu duży telewizor lub projektor, zastanawiasz się nad zakupem nagłośnienia. Co będzie lepsze, zestaw głośników 5.1 czy może spokojnie wystarczą dwa głośniki? Jeśli filmy oglądasz okazjonalnie i nie potrzebujesz dźwięku przestrzennego a jakość brzmienia ma dla Ciebie większe znaczenie naturalnym wyborem będzie zestaw dwóch głośników. No chyba że masz pomieszczenia w którym po prostu nie masz gdzie zainstalować tylnych głośników również będziesz musiał wybrać zestaw stereo. Dlaczego nie, nie każdy oczekuje efektów, basów z subwoofera oraz nie każdy przecież lubi mieć porozstawiane głośniki w każdej części pomieszczenia. Zestawy stereo są prostsze, mniejsze i łatwiejsze do ustawienia.
Niestety tu napotykamy problem, przecież większość urządzeń z których chcemy puszczać też dźwięk ( dekoder telewizyjny, komputer, odtwarzacz blu-ray, konsola) wyposażona jest głównie w złącza cyfrowe HDMI. Jak to połączyć z wzmacniaczem stereo ?

tx-l20d

Na przeciw takim problemom wyszła firma Onkyo oferując amplituner stereo TX-L20D, który łączy w sobie jakość standardowego wzmacniacza z funkcjonalnością amplitunera kina domowego.

Onkyo TX-L20 to dwukanałowy amplituner sieciowy wyposażony w końcówki mocy pracujące w klasie D. Końcówki generują 80 Watt na kanał co jest niezłym wynikiem w tym przedziale cenowym. Urządzenie kosztuje niecałe 2500 PLN. I to jest standard, jednak poza tym oferuje 4 wejścia hdmi,wyjście hdmi na telewizor lub projektor złącze usb, bluetooth oraz połączenie z internetem i wiele funkcji sieciowych. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy radio cyfrowe DAB.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy słuchać muzyki z naszego dysku sieciowego lub aplikacji takich jak Spotify, Tidal , lub Deezer. Dostępne są takie Funkcje jak Air Play lub DLNA a także bardzo popularne radio internetowe.

Podłączenie urządzeń takich jak konsola, komputer, czy dekoder staje się dziecinnie proste. Wystarczy kabel hdmi podłączony do naszego Onkyo, TX-L20D wysyła obraz na telewizor a dźwięk przesyła bezpośrednio do podłączonych głośników. Wszystko staje się bardzo łatwe. Urządzenie jednocześnie bardzo fajnie się prezentuje jako bo nie wygląda jak standardowy ociężały klocek. Dostępne w kolorze czarnym lub bardzo nowoczesnym białym.

tx-l20d_2

Sprawdź dane techniczne